Modelowanie sylwetki

Cellulit

Cellulit to objaw nadmiernego gromadzenia się komórek tłuszczowych w tkance podskórnej, któremu zwykle towarzyszy skłonność do zatrzymywania wody w organizmie. U osób z cellulitem, powiększone komórki tłuszczowe wraz z toksynami i produktami przemiany materii tworzą złogi, widoczne jako nierówności, pofałdowania czy grudki na skórze, przypominające swoim wyglądem skórkę pomarańczy. Choć przyczyny powstawania cellulitu nie są do końca znane, lekarze wskazują na predyspozycje genetyczne oraz niezdrowy tryb życia (brak aktywności fizycznej, stres, niewłaściwa dieta).

Cellulit jest tym problemem urody, który dosyć trudno zlikwidować nawet przy pomocy diety i ćwiczeń. Największą skutecznością w redukcji pomarańczowej skórki odznaczają się zabiegi z dziedziny kosmetologii estetycznej, takie jak endermologia, fal radiowych RF z VACUM. Dodatkowo w Studio Kobiet łączmy zabiegi kosmetologiczne z zabiegami i ćwiczeniami na urządzeniami tj. roll shaper, vacu shaper, elektrostymulacja, czy trening EMS po to, aby skutecznie zmierzyć się z problemem jakim jest CELLULIT. 

Z ich pomocą możemy zniwelować nadmierną tkankę tłuszczową oraz wyraźnie ujędrnić i wygładzić problematyczne partie ciała.

 

Nadmierna tkanka tłuszczowa

Nadmierna tkanka tłuszczowa to najczęściej efekt nieprawidłowych nawyków żywieniowych i niedostatecznej aktywności fizycznej. Jej rozmieszczenie w obrębie ciała zależy od różnych czynników, m.in. od płci. Kobiety mają tendencję do gromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicy ud, bioder i pośladków. Nadmierna tkanka tłuszczowa jest nie tylko defektem estetycznym, przyprawiającym nas o wiele kompleksów. Stanowi ona również zagrożenie dla zdrowia.

Podstawą w eliminacji zbędnych centymetrów jest zdrowy tryb życia. Czasami jednak nawet z pomocą diety i ćwiczeń fizycznych niemożliwe jest wyszczuplenie pewnych części ciała, np. ud z widocznym na nich cellulitem. W takim wypadku warto skorzystać z zabiegów kosmetologii estetycznej: endermologii. 

Liposukcji kawitacyjnej, czy fal radiowych FR. Metody te okazują się niezwykle pomocne w dążeniu do uzyskania wymarzonej sylwetki.

Dodatkowo w Studio Kobiet łączmy zabiegi kosmetologiczne z zabiegami i ćwiczeniami na urządzeniami fitness i wellness tj.  swan shaper, roll shaper, vacu shaper, lomfodrenaż, elektrostymulacja, czy trening EMS oraz zaleceniami żywieniowymi po to, aby skutecznie zmierzyć się z problemem jakim jest nadmierna tkanka tłuszczowa.

 

Wiotkość skóry/ jędrność skóry

Pierwsze oznaki wiotkości skóry możemy zaobserwować już ok. 30 roku życia. Poza naturalnymi procesami starzenia i związanym z nim spadkiem aktywności fibroblastów, do wiotczenia skóry przyczyniać się mogą także inne czynniki, jak nieprawidłowe nawyki żywieniowe i pielęgnacyjne, ciąża i poród, odchudzanie czy zaburzenia hormonalne. Wiotka skóra brzucha, piersi lub ramion (tzw. pelikany) bywa powodem wielu kompleksów.

Zabiegi kosmetologii estetycznej, oferowane przez Studio Kobiet, mają na celu ujędrnienie i zwiększenie gęstości skóry oraz skuteczne, bezinwazyjne modelowanie sylwetki. To propozycja dla osób, które obserwują na swoim ciele oznaki starzenia lub niechciane skutki nagłych wahań wagi pod postacią wiotkiej, luźnej skóry. Zabiegi takie jak endermologia, fala radiowa RF czy HIFU przywrócą ciału młodość i jędrność.

Zabiegi

Efekty

Zostaw do siebie kontakt!

Podczas rozmowy ustalimy jakie są Twoje oczekiwania, zidentyfikujemy przeciwskazania i dobierzemy odpowiednie usługi. A gdy już będziesz zdecydowana – ustalimy termin wizyty.